Petra Zborilová, finančná manažérka v spoločnosti Maccaferri.

V spoločnosti Maccaferri, kde práve pôsobíte, ste úspešne skonsolidovali dlhovú situáciu, vďaka čomu sa Vám po troch rokoch podarilo firmu dostať z červených čísel. Skúste opísať, čo bolo pre Vás v tomto procese najväčšou výzvou.

Najväčšou výzvou bolo určite získať dôveru finančného investora v našu firmu a v jej perspektívnu budúcnosť nakoľko na histórii sa nedalo stavať.  A následne presvedčiť manažment v Taliansku, že lokálne financovanie si vyžaduje zásadnú zmenu cenovej politiky a prístupu k tvorbe zisku, nakoľko firma je zaviazaná k plneniu bankových kovenantov.

Boli ste finalistkou ankety CFO roka 2018, ktorá oceňuje výnimočnú a často neviditeľnú prácu finančných riaditeľov. Bol to vždy Váš sen byť CFO alebo je to skôr náhoda?

Mojím snom bolo vždy pracovať v oblasti financií. K tomuto cieľu smerovali moje kroky počnúc výberom štúdia. CFO nominácia bola veľmi pozitívnou spätnou väzbou na moju prácu a potvrdením, že som sa dobre rozhodla. Keď človek robí to, čo ho baví, má väčšiu šancu na úspech.

Čo vás na vašej práci najviac inšpiruje? Prečo sa každý deň tešíte do práce?

Aj keď si veľa ľudí myslí, že financie sú nudné, moje skúsenosti sú skôr opačné. Motivujú ma najmä výzvy, ktoré si vyžadujú neštandardné riešenia, zapojenie kritického myslenia a tímovú prácu s ľuďmi s otvorenou mysľou a s vôľou k zmene. Do práce sa teším na mojich kolegov, s ktorými sa veľa spoločne nasmejeme a s humorom nám ide potom všetko ľahšie, vrátane riešenia problémov.

Chcete sa dozvedieť viac o tom, čo inšpiruje finančných riaditeľov na Slovensku? Na podujatí CFO Fórum Slovensko máte možnosť spoznať okrem Petry vyše stopäťdesiat biznis lídrov osobne a dozvedieť sa z prvej ruky o úspechoch i výzvach, ktorým čelia. Tešíme sa na Vás už 25. a 26. septembra 2019 v hoteli DoubleTree by Hilton v Bratislave!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn